Time’da Kılıçdaroğlu söyleşisi: ‘Erdoğan’ı yenebilecek adam’

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TIME mecmuasına verdiği söyleşide, “Bu, otoriter idareye karşı demokrasiyi savunanların seçimidir” dedi.

ABD merkezli mecmuanın Alec Luhn imzalı makalesinde Kılıçdaroğlu, “Bu, otoriter idareye karşı demokrasiyi savunanların seçimidir. Yıllardır yaşadığımız ve ayaklarımızın altından kayan demokrasiyi yine tesis etmemiz gerekiyor” dedi.

Makalede, “Erdoğan idaresinde geçen 20 yılın akabinde milyonlarca Türk, Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanının devlet üzerindeki neredeyse tüm denetimini sona erdirmek ve daha istikrarlı bir hükümet biçimini geri getirmek için son en güzel umut olarak görüyor” sözleri dikkat çekti.

“Zaman değişim için olgunlaşmıştır” denilen makalede, “1999 sarsıntısından sonra 2003’te uzman yönetişim vaadiyle misyona gelen Erdoğan, yüksek faizin ‘tüm kötülüklerin anası’ olduğu ısrarıyla bir hayat pahalılığı krizi yarattı. Birden fazla iktisatçının tavsiye ettiği üzere yükseltmek yerine, onları düşürmeye devam etti ve geçen yıl bir noktada enflasyonu şaşırtan bir biçimde yüzde 85’e çıkardı” kaydedildi.

Makalenin devamında, “Çoğu ankette önde olan Kılıçdaroğlu, Erdoğan devrini bitirme konusunda önemli talihi olan birinci aday. Parlamenter hükümet sistemini geri getirme ve hukukun üstünlüğünü yine tesis etme taahhüdünün gerisinde huysuz ve ideolojik olarak farklı bir muhalefeti birleştirdi” denildi.

Kılıçdaroğlu, mecmuanın “Erdoğan kaybeder fakat gitmeyi reddederse bu türlü bir direnişe önderlik etmeye hazır mı?” sorusuna şu cevabı verdi: “Buna gerek olmayacak. Erdoğan kaybedecek ve gidecek. Toplum onu ​​gitmeye mahkum edecek. Karışıklık Erdoğan’ın işine gelir. Kaosa gereksinimimiz yok, haklı olduğumuzu geniş bir kitleye iletmeliyiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir