Şırnak’ta ‘Eren Abluka Sonbahar-Kış-19 Operasyonu’ başlatıldı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı bedellendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek gayesiyle Şırnak’ta ‘Eren Abluka Sonbahar Kış-19 (Şırnak-Bestler Dereler) Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Serkan Ünsal-1 Operasyonu’ başlatıldı.

Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde, Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı sevk ve yönetiminde gerçekleştirilen operasyonda; jandarma özel harekat, jandarma komando ve güvenlik korucusu timlerinden oluşan 470 işçi vazife aldı.

Operasyonun birinci günü nokta istihbaratına dayalı olarak Şırnak merkez ilçesi Bestler Dereler bölgesi kırsalında gerçekleştirilen arazi arama- tarama faaliyetinde, 2 doğal mağara ve 10 sığınak tespit edildi. Sığınak ve mağaralarda el üretimi patlayıcı (EYP) düzeneği, uzaktan komutalı EYP düzeneği, 4 kilo besin gereci ile çok ölçüde hayat ve giysi gereci ele geçirildi. Gereçler imha edilirken, sığınak ve barınaklar da kullanılamaz hale getirildi.

Yurt içinde terörün büsbütün ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen ‘Eren Abluka Sonbahar-Kış operasyonlarının, halkın takviyesiyle inançlı ve kararlı olarak sürdürüldüğü belirtildi.  (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir