Pes artık! Sel felaketini kadını koruyan yasanın varlığına bağladı…

AKP’li Özlem Zengin ve Bakan Yanık‘ın 6284 konusundaki ‘kırmızı çizgimizdir’ sözlerine göndermede bulunan İlahiyatçı İhsan Şenocak, “Musibet yağıyor. İbret almak yerine bayan cinayetlerini artıran, boşanma oranlarını patlatan kanun unsurlarına kırmızı çizgi dersek daha çok belâya müstahak oluruz” sözlerini kullandı.

“Pantolon giyen bayanların cehennemlik olduğu” tarafındaki tabirleri ve yeni evli erkeklere yönelik “genç kaynana şehvet uyandırır” kelamlarıyla reaksiyon toplayan ilahiyatçı İhsan Şenocak’tan skandal bir çıkış daha geldi.

6284’ü amaç aldı

AKP’ye yakınlığıyla da bilinen Şenocak, Şanlıurfa ve Adıyaman’da tesirli olan sağanak sonrası yaşanan sel felaketini, aile ve bayanları şiddete karşı koruyan 6284 sayılı kanunla ilişkilendirdi. Geçtiğimiz gün “6284, başörtüsünü modaya mahkum eden” marka Müslümanlığı”nın kırmızı çizgisi olabilir. İslam’ın kızlarının kırmızı çizgisi ise Allah’ın Kitabı ve Rasulu’nün sünnetidir” kelamlarıyla de gündem olan Şenocak, yeni paylaşımında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve AKP Küme Başkanvekili Hasret Güçlü’nün, “6284 kırmızı çizgimizdir” açıklamalarına göndermede bulundu.

Şenocak toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu sözleri kullandı:

“Musibet yağıyor.Allah Teala bize ACZİYETİMİZİ gösteriyor.İbret alıp, İSTİĞFAR etme yerine bayan cinayetlerini artıran, boşanma oranlarını patlatan hasılı ALLAH TEALA’ya -haşa- “hükümlerin ailede geçmez” diyen kanun hususlarına KIRMIZI ÇİZGİ dersek daha çok belâya müstahak oluruz.”

Özlem Güçlü: Kırmızı çizgimizdir

Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) Cumhur İttifakı’na katılma kuralı olarak ileri sürdüğü “kadına şiddetle mücadele”ye yönelik 6284 sayılı yasanın değiştirilmesi için AKP Küme Başkanvekili Hasret Güçlü, “Kırmızı çizgimizdir” açıklaması yapmıştı.

Derya Yanık: Kabul edilemez

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise bahisle ilgili “Tartışmaya açılması dahi kabul edilemez, bayana şiddetle çaba kırmızı çizgimizdir” tabirlerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir