iOS 17’ye doğru: Apple iOS 16.5.1 güncellemesini indirmeye açtı (iOS 16.5.1’de hangi özellikler var? iOS 17 ne zaman çıkacak?)

Güncellemede bir uygulamanın rastgele kod üretmesine müsaade verebilecek bir güvenlik açığının giderildiği belirtildi. Düzeltilen bu güvenlik açığı üçüncü bir tarafa telefonunuzun iç işleyişine sınırsız erişim sağlayabilecekti.

Apple tarafından güncelleme sonrası yapılan açıklamada ” Makûs emellerle oluşturulmuş web içeriğinin işlenmesi, rastgele kod yürütülmesine neden olabilir. Apple, bu sorunun faal olarak kullanılmış olabileceğine dair bir raporun farkındadır. Güzelleştirilen kontrollerle bir çeşit karışıklığı giderdik.” sözleri kullanıldı.

IOS 16.5.1 NASIL GÜNCELLENİR?

Güncellemeyi indirmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmına gidin ve akabinde ekrandaki talimatları takip ederek suramı gerçekleştirebilirsiniz.

GÜNCELLEME ALAN CİHAZLAR

Güncelleme alan modeller iPhone 8 ve sonrası, iPad Pro (tüm modeller), iPad Air 3. kuşak ve sonrası, iPad 5. kuşak ve sonrası, iPad küçük 5. kuşak ve sonrası olarak belirtildi.

IOS 17 NE VAKİT GELECEK?

Apple, WWDC 2023’te duyurduğu iOS 17 güncellemesi için bir tarih belirtmese de iPhone 15 ile bir arada Eylül ayında bu güncellemeyi yayınlaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir