Counter Strike 2 resmi olarak tanıtıldı!

Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen FPS oyunu olan Counter Strike, ülkemiz dahil tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip. Son olarak Counter Strike: Küresel Offensive oyununu 2012 yılında tanıtan şirket artık de resmi olarak Counter Strike 2’yi duyurdu.

COUNTER STRIKE 2 TEST EVRESİ BUGÜN BAŞLIYOR

Valve’in yeni Counter Strike oyunu için CS2 tescilini alması ile ortaya çıkan savlar yapılan açıklama ile birlikte doğrulanmış oldu. Tüm dünyada birçok oyuncu kitlesine ulaşmayı başaran Counter Strike’ın yeni versiyonunda birtakım ana haritalar korunurken, çözünürlüğün ise değerli oranda artırıldığını görüyoruz.

Today we’re excited to announce Counter-Strike 2. Counter-Strike 2 is an overhaul to every system, every piece of content, and every part of the C-S experience. First, let’s talk about smoke grenades: pic.twitter.com/iTtguRHJ0S
— CS: GO (@CounterStrike) March 22, 2023

Valve yaptığı açıklama ile birlikte Counter Strike 2 için limitli test sürümünün bugünden itibaren başladığını açıkladı. Şirket test sürümüne seçilecek oyuncuları ise resmi sunucularındaki son oynama müddeti, inanç faktörü ve Steam hesabının durumu başta olmak üzere Counter-Strike 2 geliştirme grubu tarafından kıymetli görülen bir dizi faktöre nazaran seçileceğini açıkladı.

Bu süreçte Counter Strike 2 Limited Test sürümünde oynamaya hak kazanan oyunculara CS: GO üzerinden bir bildirim geleceği söz ediliyor. Bildirimi aldıktan sonra oyunu indiren kullanıcılar CS: GO’ya girdikten sonra Limited Test kısmını seçerek oyunu şimdi çıkmadan deneyimleyebilecek.

Valve, 2023’ün yaz aylarında genel kullanıma açılacağı söylenen yeni oyunun test sürümü için ilerleyen periyotta oyuncu sayısını artıracaklarını söz ediyor. Başlangıçta Counter-Strike 2 Limited Test, Dust 2’de Deathmatch ve Derecesiz Rekabetçi eşleştirme seçenekleri sunacak. Gelecekteki hudutlu test sürümlerinde ise farklı oyun modları, haritalar ve özelliklere yer verilecek.

Valve bu süreçte yanılgı ile karşılaşan oyunculardan bunları bildirmesini talep ediyor. Şirket yanılgı ile karşılaşan şahısların [email protected] adresine mail atmaları ricasında bulundu. Gönderilen mailin başlığında ise ‘CS2LT Report’ tabirinin yazılması ile tahlilin çok daha kısa müddette bulunacağı söz ediliyor.

Oyuncular için bir başka hoş haber ise tüm silah kaplamalarının, çıkartmalarınım ve öbür CS: GO envanter öğelerinin Counter-Strike 2’de kullanılabilir olması olacak. Şirket böylelikle oyun içinde oluşabilecek muhtemel envanter öğesi ve silah kaplama yanılgılarını da en baştan görebilecek.

Valve yeni Counter Strike 2 ile oyun tecrübesini daha üst bir seviyeye taşımaya hazırlanıyor. Pekala siz yeni Counter Strike 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir